Ara toplam: 0.00 TL

Kaçak bulma ve tıkama sıvısı

Filtre

Spectroline tanıtım

Spectroline ABD'nin lider kaçak bulma ve kaçak tıkama sıvısı üreticisir. UV kaçak sıvısının mucidi olan Spectroline 50 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir.

Enjeksiyon yöntemi

Ürünleri soğutma sistemine vermek için 2 yöntem vardır. 1- Aparatla sisteme enjekte etmek 2- Gaz tüpünün önünde, gaz ile birlikte sisteme verme

Uygun modeli filtreleyerek bulma

Tercih ettiğiniz yöntemi web sistemindeki filtre sistemini kullanarak kolayca bulabilirsiniz. Gaz tüpü ile verme seçeneğinde hortumların havasını almak için 2 adet küresel vanaya ihtiyaç bulunmaktadır.
Spectroline kaçak bulma sıvıları sayesinde sistem içinde en küçük kaçak yerleri bile tespit edilebilmektedir. Spectroline kaçak tıkama sıvıları ile de kaçak yerleri tıkanabilir. Tıkama işlemi kılcal kaçaklar için uygundur. Spectroline kaçak tıkama sıvıları 0,5 mm' ye kadar kaçak yerlerini tıkayabilir. Spectroline kaçak bulma sıvıları piyasadakilere göre %10 daha parlaktır. Bu yüzden Spectroline kaçak bulma sıvıları sisteme verildiğinde kaçak yerleri daha kolay tespit edilebilmektedir.Ayrıca Spectroline kaçak bulma ve tıkama sıvılarının raf ömrü diğerlerine göre daha uzundur. Spectroline kaçak bulma ve kaçak tıkama sıvıları sisteme verildiğinde dışarıdan bakıldığında çıplak gözle farkedilmezler. Kaçak yerlerini dışarıdan görebilmek için floresan lamba ve gözlük ile bakılması gerekmektedir. Kaçak bulma işlemi küçük ve orta ölçekli sistemlerde birkaç dakika sürerken, büyük sistemlerde birkaç saat sürebilmektedir. Spectroline kaçak bulma ve tıkama sıvılarının sisteme herhangi bir zararı yoktur, tüm soğutucu akışkanla uyumludurlar. Spectroline kaçak bulma ve tıkama sıvıları sistem içinde birkaç sene kalabilir, bu da önleyici bakım olarak düşünülebilir. Spectroline kaçak bulma ve kaçak tıkama sıvıları sisteme farklı şekilde verilebilir; yardımcı aparatları sayesinde enjekte edilebildiği gibi tüp ile basınç oluşturarak da sisteme verilebilir. Spectroline EZ-Ject kaçak bulma kiti ek soğutucu, manifold, ilave hortumlar kullanmadan klima ve soğutma sistemlerine kolayca enjekte edilmektedir. Spectroline EZ-Ject kaçak bulma kiti sisteme yardımcı aparatlarla enjekte edilmelerinden dolayı istenilen miktarda sisteme verilebilir, bu miktar kolayca ayarlanabilmektedir. Sıvının tamamı kullanılmadığından dolayı Spectroline EZ-Ject kaçak bulma kiti içinde yer alan kartuşun kalanı başka bir sistemde kullanılabilir. Spectroline Glo- Stick kaçak bulma kiti tek kulllanımlıktır, kit içinde bulunan kartuş sisteme tek seferde verilmektedir. Spectroline Glo- Stick kaçak bulma kiti içinde bulunan kartuşun sisteme tek seferde verilmesi için ek soğutucu, manifold, ilave hortumlar gereklidir. Spectroline Glo- Stick kaçak bulma kiti içinde bulunan kartuş sistem ve tüp (ek soğutucu) arasına 2 tarafında da küresel vana olacak şekilde bağlanmaktadır. Spectroline EZ-Ject kaçak bulma kiti ve Spectroline Glo- Stick kaçak bulma kiti küçük ve orta büyüklükteki sistemler için tercih edilmektedir. Spectroline Big- EZ kaçak bulma kiti büyük sistemler için tercih edilmektedir. Spectroline Gloseal ise hem kaçak bulma hem tıkama sıvısıdır. Tüm mikro kaçakları tespit eder, tıkama işlemini gerçekleştirir. Sisteme yardımcı aparatlarla verilebildiği gibi, tüp ile basınç oluşturularak da verilebilir. Küçük bulunması zor kaçaklar sistem performansına zarar verir, kompresörün yanmasına sebep olabilir. Bunu engellemek amacıyla Spectroline Gloseal sisteme önceden verilip, oluşacak hasarlar önlenebilir.